Dobrá příprava vám pomůže. Nejdříve se zamyslete, proč jste se pro nákup vířivky rozhodli. Co od ní očekáváte? Jak by měla vypadat? Kde bude umístěná? Komu by měla sloužit? Své odpovědi si nejlépe sepište. Máte to? Výborně!

Jsme odborníci na vířivky a proto chceme, abyste byli se svým výběrem spokojeni. Budeme tedy pokračovat v dotazování. Následující témata už budou odbornější, proto jsme se je pokusili více popsat.

Přáli bychom si, aby byl výběr vířivky neboli hydromasážní vany, příjemně stráveným časem. Kdykoli nás můžete kontaktovat a konzultovat s námi jednotlivé kroky výběru.

Vodu vypouštět nebo ponechávat

Zní to jako maličkost, ale je to zásadní požadavek, který má vliv na výběr technologie. Pokud chcete vodu vypouštět po každém použití, potom se bude jednat o hydromasážní vanu, jejíž vybavení nemusí zahrnovat systém filtrace a cirkulace vody nebo elektrický ohřívač. Jde o jednodušší systém, který bude také levnější.

Pokročilejší technologie naleznete u vířivek, ve kterých voda zůstává. Taková zařízení průběžně upravují kvalitu a teplotu vody. Údržba je náročnější a tomu odpovídají i vyšší pořizovací náklady. Odměnou vám bude působivý vzhled a také možnost využít vířivku kdykoli se vám zachce. V odbornější terminologii se těmto zařízením říká hydromasážní bazén.

Hydromasážní vanu můžete umístit na vámi vybraném místě v interiéru. Je jen na vás, jestli půjde o ložnici nebo tradiční koupelnu. Využití hydromasážního bazénu je širší. Tento typ vířivky můžete umístit do interiéru i exteriéru. Venkovní využití je možné dokonce i v zimě.

 

Příležitostně nebo pravidelně

Toužíte po každodenní relaxaci ve velké vířivce? Potom už asi tušíte, že ji nebudete chtít po každém použití opakovaně napouštět a vypouštět. V takovém případě by mohla být nejvhodnější vířivka v podobě hydromasážního bazénu.

Naopak pokud by vířivka měla být umístěná na chatě nebo v méně využívaném domě, který navštívíte jen příležitostně, potom by z hlediska využití stálo za zvážení instalování hydromasážní vany. Abyste měli lepší představu, podívejte se na varianty Fusion 230 a Fusion 200.

Máte-li na mysli umístění na terase nebo zahradě, potom je výběr jednodušší, a budete vybírat mezi hydromasážními bazény. Podívejte se třeba na řadu Fusion SPA 230 nebo Fusion SPA 200

virivka treesse fusion

Co byste měli vědět o filtraci

Hydromasážní bazény umístěné venku nebo na veřejných místech vyžadují vybavení účinnou filtrací. Budete vybírat mezi pískovým a papírovým filtrem.

Budete-li vířivku využívat jen příležitostně, potom bude stačit papírový filtr. Potřebuje sice častější vyměňování, ale je to poměrně jednoduché. Po finanční stránce jde o úspornou variantu.

Pokud od vířivky očekáváte častou a rychlou dostupnost, nebo využívání různými lidmi, potom se vám vyplatí pořídit si pískový filtr. Čas od času bude potřeba písek vyměnit, ale filtrační proces bude účinnější.

Vířivky navštěvované klienty hotelů nebo wellness center přímo vyžadují pískovou filtraci.

Treesse nabízí chytré řešení. K vířivkám s papírovou filtrací si můžete pořídit tzv. SPA Pack, který je v podstatě externí pískovou filtrací.

 

Co vše by měla vaše vířivka umět

Nejspíš už znáte svá konkrétní očekávání. Avšak možná ještě nevíte, co všechno vířivky umí. Mezi funkcemi můžete najít hydromasáž, chromoterapii, aromaterapii nebo i hudební doprovod.

Základní funkce, hydromasáž, má řadu variant. Můžete začít se slabou masáží pomocí vzduchu, tzv. airpool nebo perličkovou koupelí. Následuje silnější masáž pomocí vzduchu a vody známá jako whirlpool.

V nabídce vířivek Treesse naleznete čtyři typy whirlpoolu: patentovaný designový systém skrytých trysek Ghost a Ghost Plus, systém trysek překrytých mřížkou anebo standardní trysky.

Pokud vyhledáváte silnou vodní masáž, potom vás určitě osloví systém Ghost Plus, který vás navíc očaruje jedinečným designem. Série Phantom nebo Shadow zaujmou po vizuální i funkční stránce. Standardní americký vzhled má série Ibiza a Minorca. Treesse jde o něco dál a méně vzhledné prvky jsou skryté pomocí speciálních mřížek, jako je tomu například u série Quarz 235.

Když vaše preference zahrnují spíše relaxační styl, potom se zaměřte na vířivky, které zprostředkují klidnou a příjemnou koupel. Moderní design systému Ghost v takovém případě podpoří dokonalý zážitek. Nahlédněte do sérií Zen a Dream 200. Základní vybavení můžete doplnit o airpool, masáž nohou nebo instalaci sedátka.

Rozhodně nemusí zůstat jen u hydromasáže. Další funkce pomohou vaši relaxaci dovést k dokonalosti. Jednou z nich je chromoterapie, kterou si můžete zvolit hned na několika místech uvnitř vířivky nebo v tzv. přelivné hraně. Podle nálady si upravíte barvu a intenzitu světla. Vypadá to působivě. Chromoterapie se prostě musí zažít.

K naprosté dokonalosti už chybí jen hudební doprovod, který poskytnou reproduktory Big Bang od Bose.

reproduktor k vířivkám treesse big bang

Reproduktor Big Bang od Marka Sadlera

 

V neposlední řadě jde o peníze

Pořízení kvalitní vířivky není nezanedbatelnou finanční položkou. Jsme si toho vědomi, a proto se snažíme nabídnout takové hydromasážní vany a bazény, které vás rozhodně nezklamou.

Vybírejte moudře. Snaha ušetřit je rozumná. Na druhou stranu buďte obezřetní. V posledních letech se na trhu objevují vířivé vany a bazény vyrobené v Číně, které se podobají jiným kvalitním výrobkům. Jde však jen o zdánlivou podobnost. Podle našich zkušeností u takových výrobků nelze očekávat skutečnou kvalitu, po všech stránkách dostupný a profesionální servis, a v neposlední řadě i záruku.

Pokud chcete uspořit, potom vaši potřebu mohou uspokojit americké vířivky. V České republice jsou nejrozšířenější. Nevýhodou je, že se jejich vývoj po technologické i designové stránce už asi 20 let nikam neposunul. Moderní designové a po funkční stránce inovativní úpravy tento typ vířivek nezahrnuje.

Italský výrobce Treesse využívá současné technologie a zároveň vychází vstříc náročným estetickým očekáváním. Perlou Treesse jsou vířivky s jedinečným patentovaným systémem skrytých trysek Ghost a Ghost Plus, které se zároveň mohou pochlubit dokonalým čistým designem. Tyto vířivky patří k tomu nejlepšímu, co Treesse nabízí. Cena není nezanedbatelná, zato odpovídá jedinečnému zážitku a nejvyšší dostupné kvalitě.

Zvažte vaše finanční možnosti. Pokud na systémy Ghost nyní nedosáhnete, tak to vůbec nevadí. Vaše očekávání mohou splnit i modely se standardním systémem trysek. Mysleli jsme i na ty nejnižší rozpočty, které zohledňuje nabídka vířivých van z ekonomické řady.

Nyní už asi tušíte, že výběr vaší vířivky může být náročný. Dejte tomu čas. Pokud už víte, zda půjde o hydromasážní bazén nebo hydromasážní vanu, využijte asistence a dobrých rad od našich zkušených odborníků. Můžete je kontaktovat i opakovaně.

 

Napište nám

5 + 15 =